14.4 C
Pristina
Saturday, May 18, 2024

Njeriu i Vjosa Osmanit: Degjojeni këtë deklaratë të Vuçiçit

Më të lexuarat

Kërkesë nga Kosova për të sanksionuar presidentin serb

Shefi i kabinetit të Presidentes së Kosovës, Vjose Osmani, Blerim Vela, kërkon sanksione ndaj presidentit serb Aleksandar Vuçiq për deklaratën e tij të fundit se do të zbatojë një pjesë të marrëveshjes dhe jo disa.

Në Twitter, Vela ka shpërndarë një video të paraqitjes të Vuçiçit në RTS kur ai flet për zbatimin e marrëveshjes evropiane për Kosovën.

 “Do të zbatojmë disa pjesë (të marrëveshjes), të tjerat jo. E kam bërë të qartë atë që nuk do ta zbatoj. Një kontradiktë e qartë me qëndrimin e rënë dakord Bashkimi Evropian. Duhet të vijojnë sanksionet”, ka shkruar Blerim Vela në Twitter. /tesheshi.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit