18.2 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Nga Gjermania me biçikletë drejt vendeve të shenjta, siriani shuhet në Mekë

Më të lexuarat

Zhvendosje në botën tjetër pas kryerjes së Umra-s

Siriani Ghazi Jassim Shehadeh udhëtoi me biçikletë për në Mekë, ku pas kryerjes së Umra-s u zhvendos në jetën e përtejme.

Jassim Shehadeh e nisi udhëtimin e tij për në Medinë dhe Mekë nga Gjermania ku jetoi si refugjat pasi u dëbua nga vendlindja e tij Homs në Siri.

Jasimi ishte 53 vjeç dhe udhëtimi i tij për në Mekë zgjati 73 ditë.

Familjarët e Jasimit thonë se ai vdiq natën e Israsë dhe Mi’raxhit, pra më 17 shkurt dhe pikërisht afër Mekës, ku dhe u varros. /tesheshi.com/

https://youtube.com/watch?v=yezd5qHDkUk%3Ffeature%3Doembed
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit