14.2 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

Në Prizren arrestohen 10 aktivist të Lëvizjes Vetëvendosje

Më të lexuarat

Sipas  një komunikate të Lëvizjes Vetëvendosje bëhet e ditur s enë Prizren janë arrestuar dhjetë aktivist të saj. Në komunikatë thuhet se gjatë aktivitetit të Lëvizjes Vetëvendosje për stolisjen me flamurin kombëtar në nder të 134 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, janë arrestuar nga Policia e Kosovës, 10 aktivistë të kësaj lëvizjeje. Në komunikatën e Vetëvendosjes thuhet se të arrestuarit janë: Artan Abrashi, Drilon Zyba, Luan Hoti, Shpend Zyba, Arlind Manxhuka, Alfred Bobaj, Qendrim Hoxha, Liridon Qenaj, Sabir Osmani dhe Shkodran Kabashi. Drejtues të kësaj lëvizje thonë se këto arrestime janë plotësisht të papranueshme dhe në kundërshtim të plotë me frymën e datës së sotme./mesazhi/kohaislame/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit