21.2 C
Pristina
Tuesday, July 16, 2024

Myftiu Tërnava ndau mirënjohje për ndërtuesin e xhamisë në Topallë

Më të lexuarat

Prishtinë, më 7 prill 2023

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, i ka dhuruar mirënjohje Muharrem Salihut, në shenjë falënderimi për kontributin dhe angazhimi në jetën fetare.

Ai ndërtoi xhaminë e bukur dhe unike në Topallë të Medvegjës.Salihu mbetet mjaft aktiv në idetë dhe investimet në këtë pjesë të ndjeshme, andaj ndërtimi i kësaj xhamie atje është i veçantë, ashtu sikurse xhamia në aspektin e arkitekturës.Arkitekti i saj, Arbër Sadiki, u shpërblye me çmimin prestigjioz të arkitekturës islame në Riad.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit