Mënyra natyrale kurimi ndaj pickimit të mushkonjave

0
73

Me ardhjen e verës vijnë edhe ato të padurueshmet, mushkonjat. Pothuajse nuk ekziston njeri në botë që nuk ka ndier në lëkurën e tij/saj se sa irrituese dhe e bezdisshme është kruajtja e shkaktuar nga pickimi i mushkonjave, apo edhe se sa të lodhshme bëhen netët pa gjumë për shkak të tyre.

Por zgjidhjet nuk mungojnë. Ne po ju paraqesim ato natyralet…
Vajrat esencialë: Vaji esencial i livandos, vajrat esencialë të citronellës dhe të barbarozës, vaji i pemës së çajit, vaji “Neem” dhe Aloe Vera.

Gjithashtu ju ndihmojnë edhe disa produkte që ndodhen në shtëpinë e gjithsecilit, që vazhdojnë të këshillohen ende nga gjyshet tona për t’u shpëtuar mushkonjave dhe pickimeve të bezdisshme të tyre: Kripa, Bikarbonat natriumi, Limoni

Duke përdorur rekomandimet e mësipërme mund të anashkaloni dhe parandaloni atë që shkakton pickimi i mushkonjës: Alergjinë, irritim të lëkurës, kruajtje në trup, puçrra të kuqe, sëmundje infektive. /albeu/kohaislame