-10.4 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022

Macja e myftiut Muamer Zukorliq vazhdon të qëndrojë te varri i pronarit të saj, edhe dy muaj pas vdekjes së tij

Më të lexuarat

Historia e maces që ishte mbi varrin e tij për disa ditë pas vdekjes së myftiut Muamer Zukorliq është shpërndarë në mediat rajonale.

Ish-kryetari dhe kryemyftiu i Meshihatit të Bashkësisë Islame në Serbi ndërroi jetë në nëntor të vitit të kaluar.

Zukorliq ishte edhe politikan dhe përfaqësues i komunitetit boshnjak në sanxhak të Serbisë.

Dhe ndërkohë miqtë dhe admiruesit e tij anembanë rajonit dhe mijëra njerëz shpërndanë në rrjetet sociale foto dhe video të maces së tij. Kjo e fundit nuk dëshironte t’i ndahej varrit të pronarit të saj, raporton N1 në edicionin e Sarajevës.

Sipas rrëfimeve të më të afërmve të tij, myftiu Zukorliq ishte një dashamirës i madh i kafshëve.

/aktuale/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit