14.7 C
Pristina
Monday, September 20, 2021

LSDM dhe BDI do të shkojnë së bashku në zgjedhjet lokale

Më të lexuarat

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev pas një takimi të zhvilluar me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti, njoftoi se kanë rënë dakord që  të shkojnë bashkë në zgjedhjet lokale.

Sipas Zaev qëllimi i koalicionit parazgjedhor është përfshirja e sa më shumë partive politike.

“Procedurat për përzgjedhjen e kandidatëve më të mirë janë ende të hapura”, ka thënë ai./abcnews.al/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit