19.7 C
Pristina
E premte, 23 Korrik, 2021

Lirohen pesë shqiptarë të arrestuar në Bujanoc

Më të lexuarat

Janë liruar të martën pesë nga tetë të burgosurit të arrestuar në një aksion të xhandarmërisë serbe të ndërmarrë në Komunën e Bujanocit, më 4 maj të këtij viti.

Sipas disa burimeve jozyrtare mësohet se pesë të arrestuarit e liruar nga burgu i Beogradit janë: Elhami Salihi, Mustafa Limani, Sherif Abdyli, Nedir Sefedini dhe Sevdai Emurllahi, raporton INA.

Të burgosurit në fjalë ishin ish ushtarë të UÇPMB-së, ndërkaq prokuroria serbe i kishte ngarkuar me veprën penale për gjoja krime lufte të bëra në Luginë të Preshevës. /Telegrafi/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit