29.7 C
Pristina
E enjte, 5 Gusht, 2021

LG shet 3 milionë njësi të LTE 4G

Më të lexuarat

LG gjatë javës së shkuar, bëri të ditur se ka shitur mbi 3 milionë njësi të smartfonit 4G LTE .

Prodhuesi nga Korea Jugore lėshoi smartfonin e vet tė parė 4G LTE nė Shtetet e Bashkuara nė Verizon Wireless gjatė vitit tė kaluar, dhe që atëherë ka zgjeruar tregun e vet në Evropë dhe Azi.

LG për momentin është duke i shitur smartfonët e vet LTE në 10 shtete dhe planifikon që të dyfishoj numrin e vendeve ku do të mbërrijë deri në fund të vitit 2012.

Pajisja LTE e Optimus së fundi ka tejkaluar një milion njësi të shitura në Kore, duke u bërë smartfoni i parë i LG-së që arrin këtë shifër mbresëlënëse. /PC World Albanian/kohaislame/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit