14.4 C
Pristina
Saturday, May 18, 2024

Largohen me nxitim, ja momenti kur tërmeti alarmoi ekipet e kërkimit

Më të lexuarat

Goditja e fuqishme të tërmetit pak minuta më parë, ka alarmuar ekipet e shpëtimit duke pezulluar përkohësisht kërkimin e në banesat e rrënuara, brenda të cilave gjenden ende njerëz të bllokuar.

Maksi Rama, drejtuesi i ekipit të shpëtimit rumun, deklaroi se do ta rinisin shumë shpejt kërkimin pasi të marrin një konfirmim edhe nga drejtuesi i shefin e operacioneve në zonën në fjalë.

“Është shumë operacion i vështirë. Hapësirat janë të ngushta dhe ka shumë rrezik edhe për ne”, tha ai.

Lëkundja ishte me forcë 5.3 e shkallës Richter me epiqendër zonën e Kepit të Rodonit.

Pas kësaj goditjeje janë shënuar edhe dy tërmete të tjera, njëri i forcës 3.1 dhe tjetri 3 i shkallës Richter.

https://www.facebook.com/abcnews.al/videos/454793521898243/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit