14.7 C
Pristina
Thursday, September 16, 2021

Kurti paralajmëroi reciprocitet ndaj Serbisë, Vuçiq: Nuk mund të bëjmë asgjë

Më të lexuarat

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka komentuar paralajmërimet e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit se Kosova do të aplikojë masat e reciprocitetit ndaj Serbisë si dhe mundësinë e arritjes së një zgjidhje kompromisi mes dy vendeve.

Vuçiq tha se duhet të shohin se cilat janë gjërat e tjera që kanë të bëjnë me respektimin e Marrëveshjes së Brukselit, “nëse ata do ta bëjnë ose jo”.null

“Është absolutisht e pamundur të ndikosh në lëvizjet irracionale. Nuk mund të ndryshoni asgjë”, tha Vuçiq, transmeton Telegrafi.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit