14.7 C
Pristina
E premte, 14 Maj, 2021

Ku janë gratë deputete?

Më të lexuarat

Ministri për Kthim dhe Komunitete, Aleksandar Jabllanoviq para disa kohe gratë dhe nënat e personave të zhdukur i quajti “Egërsira”, fjalë e rëndë dhe fyese kjo por që kalojë në heshtje të plotë duke mos pasur asnjë reagim nga institucionet e Kosvës, ku gjithnjë përdoreshin tone të buta karshi tij. Ndërsa në rrjete sociale por kërkohet reagim dhe dënim i fjalëve të tij nga Gratë Deputet të Kosovës, pasi sipas tyre ata përdorin standarde të dyfishta, si ai kur ishte rasti me imamin Irfan Salihu nga Prizreni ku tregoi një statistikë të bërë nga një institucion publik mbi atë se sa bëjnë vajzat e reja marrëdhënie seksuale para martesa, u ngritën në këmbë Gratë Deputet duke e dënuar rastin dhe bile duke kërkuar nga kryetari i Bashkësisë Islame për dënimin e imamit. Ndërsa tani ky rast kalon në heshtje nga po të njëjtat që qeverisin me të dhe as që bëjnë zë. Ku janë këta gra deputete? A nuk janë zëri i grave dhe nënave tona? Apo më shumë ju pëlqen të dënojnë mysliman se sa serbë? Reagoni ndonjë ditë për Zimbave se serbi pse të shan e fyen nënën e ndershme nuk është problem!

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit