14.7 C
Pristina
E premte, 14 Maj, 2021

Jabllanoviqit i tregohen fotografitë e masakrave në Kosovë

Më të lexuarat

Rreth 20 studentë të Universitetit të Prishtinës, kanë mbajtur një aktivitet simbolik sot para ndërtesës së Ministrisë për Komunitete dhe Kthim, përmes të cilit kanë kërkuar shkarkimin e ministrit Aleksandër Jabllanoviq. Duke vendosur në grilat e kësaj ministrie fotografi nga masakrat që bënë serbët ndaj popullit shqiptar gjatë luftës në Kosovë, ata kundërshtuan deklaratat fyese të këtij ministri të Qeverisë së Kosovës i cili ditë më parë i quajti “egërsira” nënat e dëshmorëve të luftës, përcjell Koha.net Ndërkaq paralajmëruan se do të jenë prezentë edhe në protestën e së premtes që pritet të mbahet sërish para kësaj ministrie e që do të organizohet nga shoqëria civile./koha

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit