25.1 C
Pristina
Saturday, June 15, 2024

Kryesia e Bashkësisë Islame mbajti mbledhjen e rregullt të saj

Më të lexuarat

Prishtinë, më 23 maj 2024

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e saj të rregullt, të cilën e hapi dhe e kryesoi kryetari i saj, Myftiu Naim ef. Tërnava.

Në këtë mbledhje u diskutua për raportin mbi aktivitetet e muajit Ramazan, ku edhe u prezantua një raport i detajuar i këtyre aktiviteteve. Më pas u diskutua edhe për raportin me të hyrat nga zekati dhe sadakatul-fitri.Po ashtu gjatë kësaj mbledhje në rend të ditës qe edhe përgatitja për Haxhin 2024, e që tashmë përgatitjet për organizimin e tij janë në fazën finale.

Në fund, Kryesia diskutoi edhe çështje të ndryshme dhe mori vendime në bazë të kompetencave të cilat i takojnë kësaj Kryesie.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit