14.2 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

Kryeministri i Kosovës viziton sot Arabinë Saudite

Më të lexuarat

Xhidde: «Lindja e Mesme» Sipas Xhiddeh Sot, Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, do të fillojë sot një vizitë në Mbretërinë e Arabisë Saudite për bisedime me Shërbëtorin e Dy Vendeve të Shenjta, Mbretin e Arabisë Saudite Abdullah bin Abdul Aziz, dhe takimi i tyre ndër të tjera adresojë marrëdhëniet dypalëshe mes dy vendeve dhe mënyrat për rritjen dhe përmirësimin e këtyre marrëdhënieve në fusha të ndryshme, si dhe për çështjet rajonale dhe ndërkombëtare me interes të përbashkët, këto takime u zhvilluan në kohën kur Kryeministri i Kosovës është në vizitë vizitë për të kryer umren./Awsat/Kohaislame.com

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit