16.3 C
Pristina
E premte, 14 Maj, 2021

Kosovë: Fëmijën e parë në 2015 e lindi një 16 vjeçare,

Më të lexuarat

16 vjeçja nga Lipjani, D.B., është nëna e parë në vitin e ri 2015. Menjëherë pas ndërrimit të mot moteve, pak pas mesnatës, D.B. ka lindur vajzë. Bebja është e gjatë 49 centimetra dhe peshon 2 kilogram e750 gramë  dhe të dyja, nëna dhe fëmija, janë në gjendje të mirë, bëjnë të ditur nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK).

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit