26.2 C
Pristina
Friday, July 12, 2024

Këto janë specifikat e Google Pixel 4 dhe Pixel 4XL

Më të lexuarat

Google do të lansojë telefonat e tyre Pixel 4 dhe Pixel 4 XL më vonë këtë vit.

Kompania ka promovuar tashmë telefonat pas disa rrjedhjeve të mëparshme rreth tyre.

Ndërsa Google mbetet e heshtur në detajet e tjera, një raport i ri siguron disa informacione shtesë rreth specifikave kryesore të Pixel 4 dhe Pixel 4 XL.

BGR raporton se rezolucioni i ekranit i Pixel 4 do të jetë 2280×1080 në krahasim me 2160×1080 të Pixel 3.

Rrjedhimisht, Pixel 4 XL ka gjithashtu një ekran më të madh prej 3040×1440 pikselësh, në krahasim me ekranin 2960×1440 piksel të paraardhësit të tij.

BGR gjithashtu përmend se të dy telefonat e mençur të Google do të vijnë me 6GB RAM.

Kjo është një përmirësim shumë i nevojshëm nga 4G LPDDR4X RAM që vjen me Pixel 3 dhe Pixel 3 XL.

Është pohuar gjithashtu se do të ketë 128GB hapësirë ​​të brendshme të ruajtjes për këto pajisje.

Ka një shans të mirë që Google do të ofrojë mundësi shtesë të memories për Pixel 4 dhe Pixel 4 XL, edhe pse asnjë prej tyre nuk është përmendur në këtë raport.

Nuk dihet në këtë moment nëse variante me kapacitet më të lartë të magazinimit mund të kenë më shumë RAM, siç është rasti me telefona nga disa prodhues të tjerë të Android.

Google nuk do të konfirmojë asnjë nga këto detaje zyrtarisht deri në tetor, kur pritet të zbulojë pajisjet e reja.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit