18 C
Pristina
E martë, 11 Maj, 2021

Katër prodhues japonezë tërheqin 3.4 mln makina

Më të lexuarat

Katër prodhues japonezë të makinave do të tërheqin afro 3.4 milionë automjete në mbarë botën, për shkak të problemeve me jastekët mbrojtës.

Toyota, Nissan, Honda dhe Mazda kanë thënë se jastekët mbrojtës në anën e pasagjerit nuk funksionojnë në disa prej makinave të tyre.

Toyota dhe Nissan kanë bërë të ditur se makinat që do të tërhiqen, janë prodhuar në periudhën 2000-2004 dhe se “nuk ka pasur raporte për të plagosur apo të vdekur për shkak të mosfunksionimit të jastekëve”.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit