14.2 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

IZRAELI PËRGATITET PËR NJË STËRVITJE USHTARAKE NË DETIN EGJE

Më të lexuarat

Mediat greke njoftuan se anijet luftarake të flotës izraelite do të bëjnë stërvitje gjuajtjeje në Detin Egje.

Bëhet e ditur se stërvitja në kuadër të bashkëpunimit ushtarak Greqi-Izrael, do të zhvillohet në datën 18 korrik në veri të Ishullit Milos.

Në stërvitjen që do të marrin pjesë vetëm anijet që i përkasin Izraelit, do të përdoren plumba të vërtetë dhe për këtë stërvitje janë paralajmëruar anijet dhe avionët që gjenden në rajon.trt/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit