17.1 C
Pristina
Saturday, May 28, 2022

Izraeli ka në arsenalin e armëve 200 mbushje bërthamore

Më të lexuarat

Izraeli ka të paktën 200 mbushje bërthamore, çka shkakton mungesën e stabilitetit në rajonin e Lindjes së Mesme, deklaroi Ministri i Jashtëm iranian Javad Zarif, në një intervistë për kanalin amerikan ABC.
“Ata (izraelitët) nuk duhet të kenë pafytyrësinë për të vazhduar të gënjejnë popullin amerikan dhe mbarë botën”, – theksoi Zarif.
Javën e kaluar Zarif njoftoi se Teherani pret që të arrijë një marrëveshje me “gjashtëshen” e ndërmjetësve ndërkombëtarë (pesë anëtarët e përhershëm të Këshillit të Sigurimit të OKB-së dhe Gjermania) mbi programin e tij bërthamor brenda një viti.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit