-1.4 C
Pristina
Monday, December 4, 2023

Imami i Qabesë fali namazin e akshamit në xhaminë “Sinan Pasha” në Prizren

Më të lexuarat

Prishtinë, më 29 shtator

Imami i Qabesë, Abdullah Avad el-Xhuheni, sonte ka prirë në faljen e namazit të akshamit në xhaminë “Sinan Pasha” në Prizren.

Pas faljes së namazit, para shumë të pranishmëve, imami El-Xhuheni, foli rreth raporteve ndërmjet njerëzve nën dritën e Kuranit dhe sunetit. Ai edhe njëherë shprehu kënaqësinë dhe gëzimin që gjendet pranë vëllezërve të tij besimtarë.

The post Imami i Qabesë fali namazin e akshamit në xhaminë “Sinan Pasha” në Prizren appeared first on Bashkësia Islame e Kosovës.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit