21.2 C
Pristina
Tuesday, July 16, 2024

ILAÇI MË I MIRË PËR QETËSIMIN E DHEMBJEVE

Më të lexuarat

Dije se, Allahu kur të sprovon me diçka, vetëm se në të ka hajr për ty, edhe nëse ti e mendon të kundërtën e saj!

Mërzia është sprovë.

Nostalgjia është sprovë.

Ndarja është sprovë.

Sëmundja është sprovë.

Çdo gjë e cila të mundon,

dhe të turbullon çiltërsinë e jetës tënde,

dhe ta loton syrin, është sprovë!

E ti, mos e harro premtimin e Allahut: “Prandaj, përgëzoji të duruarit”. Bekare 155.

Ky është ilaçi më i mirë për qetësimin e dhembjeve!

Nga arabishtja: Irfan JAHIU

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit