6.1 C
Pristina
E enjte, 13 Maj, 2021

Hakerët rrëzojnë uebfaqen e qeverisë së Gjermanisë

Më të lexuarat

Hakerët Pro-Rusë kanë marrë përgjegjësi për sulmin më të madh të bërë uebfaqes të qeveris Gjermane.
Grupi “CyberBerkut”- u shpreh se merr përgjegjësi për rrëzimin e uebfaqes së parlamentit Gjerman dhe Kryeministres Gjermane, Angela Merkel.
Në orën 8:00 të mëngjesit nuk hapej uebfaqja zyrtare.
Hakerët ishin politikisht të motivuar, të cilët shprehën se ata ishin të pakënaqur me Unionin Evropian dhe Fondin Monetar Ndërkombëtar të cilat po japin miliarda para vetëm mos të jetë në kolaps Ukraina.
Grupi i hakërve e la një porosi në webfaqe e cila thotë: “Ne nuk do të harrojmë. Ne nuk do të falim”.
Sony (SNE) ishte kohëve të fundit target i një sulmi të fuqishëm kibernetik, sulm që morri vëmendje ndërkombëtare.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit