25.7 C
Pristina
Saturday, May 28, 2022

Greqi, hidhet lëndë shpërthyese përpara ndërtesës ku ndodhet edhe xhamia

Më të lexuarat

Nga shpërthimi nuk ka viktima ose të plagosur ndërsa janë shkaktuar dëme në hyrjen e ndërtesës dhe tek disa automjete të parkuara

Një lëndë shpërthyese është hedhur përpara ndërtesës ku ndodhet edhe xhamia në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmeve në shtypin grek, mësohet se shpërthyesi artizanal me vida dhe gozhdë u hodh në orët e para të mëngjesit përpara ndërtesës ku ndodhet edhe xhamia (mesxhid) në lagjen Patision të Athinës.

Nga shpërthimi nuk ka viktima ose të plagosur ndërsa janë shkaktuar dëme në hyrjen e ndërtesës dhe tek disa automjete të parkuara.

/aa/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit