14.2 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

Gjykimi i djemve të Mubarakut shtyhet për me 8 shtator

Më të lexuarat

Një gjykatë egjiptiane shtyu seancat dëgjimore në një rast kundër bijve të Hosni Mubarakut deri me 8 shtator.

Shtatë persona të tjerë thuhet se përballen gjithashtu me akuzat për asistimin e Ala dhe Gamal Mubarakut në manipulimin e stoqeve të bankave lokale për të bërë përfitime joligjore.
Djemtë e Mubarakut u dënuan në muajin e kaluar për akuza të tjera-gjithashtu të ndërlidhura me korrupsionin.
Mubarak, 84 vjeçar, po vuan dënimin me burg të përjetshëm pasi një gjykatë e shpalli fajtor rreth bashkëpunimit në vrasjen e protestuesve gjatë revoltave që çuan në dëbimin e tij nga pushteti./ndx/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit