16.3 C
Pristina
E premte, 14 Maj, 2021

Fundoset një anije transportuese norvegjeze në afërsi të Vietnamit

Më të lexuarat

Kompania norvegjeze “Gerbulk”, pronare e disa anijeve transportuese, sot njoftoi se një objekt i saj lundrues është fundosur afër bregut të Vietnamit, me ç’rast është shpëtuar vetëm njëri nga ekuipazhi 19-anëtarësh filipin.
gearbulk1-3-ships-18330

Sipas shërbimeve vietnameze për shpëtim, deri më tani janë gjetur trupat e dy anëtarëve të ekuipazhit.

Kompania “Gerbulk” njoftoi se anija “Balk Xhuliter” ndodhej në 155 milje nautike nga bregu vietnamez, në rrugën nga Malejzia drejt Kinës, kur ka dërguar thirrje për ndihmë.

Aksioni i shpëtimit ka qenë i pamundur për shkak të kushteve të këqia të motit dhe dallgëve të larta.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit