12.2 C
Pristina
E martë, 11 Maj, 2021

Francë: Dy priftërinj katolikë ditën e xhumasë në xhami

Më të lexuarat

Dy priftërinj katolikë që tregojnë mbështetjen e tyre për muslimanët jashtë xhamisë, është ky titulli i shkrimit që sjell sot FranceTV info, ku tregon një shembull te bashkëjetesës dhe solidaritetit mes katolikeve dhe muslimaneve në Francë

Dy priftërinj katolikë Benoit Henry dhe Fautrad Moulay diten e xhumas (premte) ne Mans u gjenden ne xhami për te treguar slidaritetin dhe mbështetjen e tyre ndaj komunitetit musliman. Kjo xhami qe sulmuar me 7 në 8 janar me granata suva.

Ky imazh simbolik ishte shumë e dukshme në rrjetet sociale, ka shkruar në vazhdim FranceTVinfo./almakos/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit