19.8 C
Pristina
Tuesday, June 6, 2023

Flamuri i Kosovës vendoset në komunën e Leposaviqit

Më të lexuarat

Pak minuta pasi ka hyrë kryetari i ri i Leposaviqit në objekt të komunës, aty është vendosur flamuri i Kosovës.

Në pamjet që po raporton nga vendi i ngjarjes, shihet duke u vendosur flamuri nga kryetari i ri.

Lulzim Hetemi, që tash është kryetar i kësaj komune, ka hyrë në objektin komunal pas tensioneve.

Policia e Kosovës arriti të shpërndajë turmën dhe të mundësojë futjen e kryetarit Hetemi në komunë.

Pak minuta para hyrjes së tij, pranë objektit të komunës janë dëgjuar të shtëna me kallashnikov.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit