15.7 C
Pristina
Saturday, October 1, 2022

Fitou: Veriu po mbahet peng i disa interesave

Më të lexuarat

Veriu i Kosovës është peng dhe përdoret për interesa të disa njerëzve, vlerësoi ambasadori francez në Prishtinë, Jean – Francois Fitou.


Në një intervistë për televizionin Klan Kosova, ai drejtoi kritika direkte ndaj disa figurave të larta politike përkitazi me zhvillimet e fundit në veri.

“Mbase edhe nuk duhet ta them, por veriu po përdoret për interesa të disa njerëzve, dhe sikur ata të mos e përdornin këtë, atëherë do të mund të gjendej një zgjidhje e drejtë”.

Ambasadori francez sërish theksoi se zgjidhja më e mirë për veriun e Kosovës është zbatimi i Planit të Ahtisaarit. /Telegrafi/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit