35.8 C
Pristina
E premte, 30 Korrik, 2021

ERDOAN VAZHDON KONTAKTET NË ISLAMABAD

Më të lexuarat

Kryeministri i Turqisë, Rexhep Tajip Erdoan, vazhdon vizitën në Pakistan.

Në ditën e dytë të vizitës për Kryeministrin Erdoan u organizua ceremoni zyrtare pritjeje dhe sot është duke zhvilluar një program të ngjeshur takimesh e vizitash.

Në fillim Kryeministri Erdoan u takua me homologun pakistanez, Jusuf Riza Gilani.

Pas këtij takimi Kryeministri turk mori pjesë në mbledhjen e Bashkëpunimit të Nivelit të Lartë Ndërqeveritar Turqi-Pakistan.

Ndërmjet dy vendeve u nënshkruan edhe shumë marrëveshje bashkëpunimi në fushën ekonomike.

Pas ceremonisë së nënshkrimit Kryeministri Erdoan dhe Gilani organizuan një konferencë të përbashkët shtypi./trt/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit