15 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

Eksperimenti

Më të lexuarat

Eksperimenti. Provë që bëhet duke u mbështetur në të dhënat shkencore, për të njohur dhe për të studiuar ligjet e proceset e zhvillimit të dukurive të ndryshme në kushte natyrore ose në laborator; provë që bëhet për të kontrolluar a për të vërtetuar diçka. 

Artikulli paraprakEdema
Artikulli tjetërGripi
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit