20.1 C
Pristina
Saturday, June 15, 2024

E pabesueshmja shfaqet në Gjakovë

Më të lexuarat

Ngjan gati e pabesueshme, aq sa është e nevojshme të verifikohet se mos është truk, shfaqja grafike në një shkollë në Gjakovë, ku në imazhet e gjërave të ndaluara, si diktim moral për fëmijët, përfshihet dhe mbulesa muslimane e femrës.

Kjo ka sjellë shumë reagime në rrjete, nga pjesëtarë të besimit islam ngado ku flitet shqip, pasi e kanë lexuar si një fyerje të rëndë të normave dhe besimit të tyre.

Si lajm i fundit thuhet se drejtoria arsimore në Gjakovë ka reaguar me heqje të shenjës me mbulesë që aty, por mbetet gjithsesi çështje e mprehtë se kush e ka vënë dhe si është vënë, pra mbi ç’logjikë. /tesheshi.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit