1.2 C
Pristina
E premte, 16 Prill, 2021

E mahnitshme: Kufiri që ndan Argjentinën, Paraguain dhe Brazilin

Më të lexuarat

Kufiri që ndan tre shtetet, Argjentinën, Paraguain dhe Brazilin ofron një pamje shumë atraktive.

Ai mes këtyre te vendeve, ka marrë një rëndësi të veçantë, pasi është i rrallë për nga lloji i tij, pasi është takimi mes dy lumenjve, ai që përcakton kufijtë mes tre vendeve.
Pikërisht ky kufi, është shndërruar në një pikë turistike të rëndësishme për qytetarët e tre shteteve dhe për turistë të huaj nga gjithë bota. /a

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit