14.3 C
Pristina
E premte, 14 Maj, 2021

Dhjetra të vrarë dhe të plagosur në ikje në rrëmujën e festimit të vitit të ri në Kinë

Më të lexuarat

Së paku 35 veta vdiqën, duke përfshirë 25 gra dhe disa fëmijë e poashtu përafërsishtë 50 të tjerë u lënduan në ikje nga rrëmuja e krijuar gjatë kremtimeve të Vitit të Ri në Shangai, në rripin e njohur ujor turistik të kryeqytetit, raportojnë mediat kineze.

Agjencia zyrtare shtetërore e lajmeve Xinhua raportoi se turma e madhe në sheshin Chen Yi në rripin Bund çoi në rrëmujë e cila ndodhi pak para mesnatës, ndërsa autoritetet po punojnë në shpëtimin e të lënduarve.

Si shkak i gjithë kësaj rrëmuje siç tregojnë dëshmitarët është se disa para të falcifikuara u hodhën nga ndërtesa e lartë.

35 në Kinë

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit