5.9 C
Pristina
Monday, March 4, 2024

Departamenti i Gruas priti në takim ministren e Drejtësisë znj. Albulena Haxhiu

Më të lexuarat

Departamenti i Gruas priti në takim ministren e Drejtësisë znj. Albulena Haxhiu

Departamenti i Gruas pranë Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, në krye me udhëheqësen Vaxhide Bunjaku, priti sot në takim ministren e Drejtësisë, znj. Albulena Haxhiu, me të cilën diskutuan për sfidat e grave në Kosovë, me theks të veçantë për fenomenin e dhunës me bazë gjinore dhe dhunën në familje.

Ministrja Haxhiu e konsideroi si tejet të rëndësishëm këtë takim dhe vlerësoi bashkëpunimin që Bashkësia Islame e Kosovës ka adresuar gjatë kohës së fushatës globale kundër dhunës në bazë gjinore.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit