City ” e bën” Cavanin më të paguarin

0
44

Manchester City është skuadra top favorite për të blerë Edinson Cavanin.

Skuadra anglez është e gatshme të bëjë Cavanin lojtarin më të paguar në Premierligë dhe njërin nga më të paguarit në botë.

Sipas mediave angleze, City i ka ofruar sulmuesit të Napolit 13.3 milon funta në sezon. City do ti ofroj pagë 256 mijë funta në javë Cavanit për të bërë atë më të paguar se Rooney e Tevez.kohaislame