17.7 C
Pristina
E enjte, 29 Korrik, 2021

Çfarë llogaritet auret i gruas përpara grave?

Më të lexuarat

Pyetje:

A bën gruaja të qëndrojë pa shami dhe të zbukurohet përpara grave tjera apo vetëm përpara grave të burrave të cilët i ka mahrem dhe çka llogaritet auret i gruas përpara grave?

***

Përgjigje:

Allahu na bashkoftë të gjithëve në xhenet !

Po, lejohet edhe përpara grave të tjera, përveç rastit kur dihet se mund të jenë të atilla që e cilësojnë te bashkëshortet e tyre. Në këtë kohë është dhe një problem tjetër, kamera e celulareve, prandaj duhet patur kujdes se njerëzit se marrin për të madhe ose e bëjnë thjesht për të shuar kureshtjen e dikujt ashtu siç mund të jetë dhe qëllimi i keq pas kësaj sidomos te njerëzit e pa edukuar me frikën prej Zotit.

Auret i gruas para grave është çdo gjë përveç vendeve të zbukurimit, krahët dhe deri te gjunjtë dhe pjesët e bizhuterive.

Allahu e di më së miri!

Ahmed Kalaja

Burimi

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit