6.7 C
Pristina
Sunday, November 28, 2021

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse

Më të lexuarat

“Bugatti” është marka e njohur botërore e cila prodhon automobila superluksoz. Së fundmi, është publikuar edhe videoja e kësaj supermakine.

Motori i Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse zhvillon plot 1200 KF dhe e vë në lëvizje motori me benzinë 8.0-litra me 16 cilindra.Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse shpejtësinë prej 100 km/h e arrin për vetëm 2,5 sekonda, ndërsa për arritjen e shpejtësisë deri në 200 km/h i nevojiten vetëm 6.7 sekonda.

Shpejtësia maksimale që mund të arrijë kjo makinë është 415 km/h.

Gjithçka është në rregull me këtë makinë por nuk duhet të harroni se kjo makinë kushton 1.79 milion euro.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit