Bisedimet, Thaçi nesër n’Bruksel

0
42

Me ftesë të shefes së Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Catherine Ashton kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi nesër do të udhëtojë për në Bruksel.

Në takimin Thaçi – Ashton do të diskutohet për ecurinë e deritashme të dialogut Prishtinë – Beograd, të lehtësuar nga BE-ja, zbatimin e marrëveshjeve të arritura në këtë dialog, marrëdhëniet e Kosovës me Bashkimin Evropian, procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën dhe çështje të tjera me rëndësi./Indeksonline/kohaislame