14.4 C
Pristina
Saturday, May 18, 2024

Bardheblutë dhe klubet e Superiores, fati i shpëtoi nga katastrofa e madhe

Më të lexuarat

Tiranën dhe disa skuadra të Kategorisë Superiore i ka shpëtuar fati. Sa herë bardheblutë, Kukësi apo skuadra të tjera shqiptare kanë pasur takime në Durrës, janë ndalur te “Vila Palma”.

Të njëjtën gjë ka bërë Tirana në javën e 11- të. E ka bërë Kukësi sa herë ka luajtur në Durrës, por edhe ekipe të tjera. Për koinçidencë, kjo rezidencë është shkatërruar e gjitha nga tërmeti që ka tronditur Shqipërinë.

Shkurt, ka qenë një koinçidencë që një skuadër futbolli nuk është shuar e gjitha, pasi “Vila Palma” ishte si pikë reference për ekipet shqiptare të futbollit që kalonin një natë grumbullim, përpara se të luanin një takim në Durrës.

/PANORAMASPORT.AL/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit