14 C
Pristina
E hënë, 17 Maj, 2021

BAN KI-MOON NË VIZITË ZYRTARE NË SLLOVENI

Më të lexuarat

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon me vizitën e sotme në Slloveni nis një turne disaditor në vendet e Ballkanit Perëndimor, gjatë të cilit do të vizitojë të gjitha ish-republikat jugosllave si dhe Republikën e Kosovës.

Në Slloveni, Ban do të takohet me kryeministrin Janez Jansha, presidentin Danillo Turk dhe kryetarin e parlamentit slloven, Gregor Virant.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit