14.7 C
Pristina
Monday, September 20, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KI

19692 POSTIME
0 KOMENTET

Kurti: Ose mbi 80 vota në kuti për Vjosa Osmanin, ose mbi 500 mijë vota në kuti për Vetëvendosjen

Kryeministri i vendit dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar pasi ka dështuar propozimi i Lëvizjes Vetëvendosje që shqyrtimi i Ligjit për...

34 këshilla të arta të Hasan el-Benës

Lexues i dashur, besimi dhe bindja yte të detyrojnë në baza ditore që ta provosh se je tullë e fortë në godinën e dini-islam,...

Tetë vajra esencialë kundër dhimbjeve të kokës

Dhimbja e kokës shkaktohet nga tensioni i gjakut, hormonet, stresi e të tjerë. Dhimbja është më e mprehtë në rastin e migrenës. Nëse vuani nga dhimbjet...

Njerëzit me bark të madh më të prirur të pësojnë sulm kardiak

Personat të cilët arrijnë të shpëtojnë nga një arrest kardiak, dhe janë mbipeshë, janë më të prirur që të pësojnë një arrest tjetër. Në një...

Si po i ndryshohet emri gjërave, në emër…

Alkolit i vunë emrin " pije shpirti" megjithëse është nëna e të gjitha të këqijave, imoralitetin e quajtën "bashkëjetesë" megjithëse është shkatërrim i bërthamës...

Arsye pse gjumi i drekës i bën mirë shëndetit

Studimet thonë se gjumi i drekës i bën mirë organizmit. Sipas ekspertëve, gjumi i drekës ndihmon në uljen e tensioni të gjakut me 5...

Sulltan Mehmed Fatih (30 mars 1432 – 3 maj 1481 )

Sulltan Mehmed Fatih, njeriu i cili e çliroi Stambollin në moshën 21 vjeçare. Mehmed Fatih, lindi në Edrene, është djalë i Sulltan Muradit II, sulltan...

20 këshilla si të mbroheni nga koronavirusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka publikuar një listë këshillash për kujdes nga infeksionet, përfshirë koronavirusin, që ka pushtuar Kinën. Pak pasi njoftoi...

SHBA, 40 për qind e të rriturve janë obezë

Një hulumtim i kryer në SHBA, zbuloi se 4 nga 10 të rritur janë obezë dhe një në 10 persona obez ekstrem. Në hulumtimin e...

Përpara ilaçeve përdoreshin ushqimet dhe bimët; Këto janë të gjitha frutat dhe perimet kurative që mund të konsumoni

Disa fruta dhe perime mund ta ndihmojnë organizmin që ta shkatërrojë vetë virusin dhe të shërohet nga efektet që ka shkaktuar ai. Më poshtë...

Latest news