-0.6 C
Pristina
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Kohaislame

22541 POSTIME
0 KOMENTET

Nexhmije Hoxha: Ish-të përndjekurit, vjedhës lopësh. Në 50 vjet s’u vranë njerëz sa sot!

TIRANE-Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e udhëheqësit komunist rrëfen në një intervistë për gazetarin Janusz Bugajski në “Albanian Screen” vitet në krah të Enverit. “Ndihma e...

VLORË – TURIZMI FAMILJAR, MUNGOJNË TË ARDHURAT NGA TAKSAT

Megjithëse turizmi familjar përbën rreth 70 për qind të kapacitetit akomodues në qytetin e Vlorës, të ardhurat e siguruara nga vjelja e taksave prej...

Sllovenët i thanë jo adoptimit të fëmijëve nga ana e homoseksualëve

Lubjanë, 25 mars – Qytetarët sllovenë vendosën me shumicë të votave kundër ligjit me të cilin iu lejohet çifteve të homoseksualëve për të adoptuar...

Qeveria shpenzoi 10 milionë euro për politika të paplanifikuara

Prishtinë, 26 mars - Vendimet e Qeverisë nxorën nga arka e shtetit 10 milionë euro, të cilat u shpenzuan pa planifikim buxhetor, shkruan sot...

Ndërkombëtarët transferuan 77 milionë euro nga Kosova

Ndërkombëtaret që punojnë në Kosovë edhe më tej vazhdojnë të marrin paga shumë atraktive. Paga këto shumëfish më të larta se të stafit vendor....

Partia e Gruevskit me spiunë dhe shërbime serbe

Shpërndaje     VMRO – Partia Popullore ka kërkuar që pushteti aktual të mos i fshehë...

Aplikacioni më i famshem?

  Nuk është për tu habitur me faktin i cili thotë se Angry Birds është aplikacioni më i kërkuar në dyqanet virtuale të aplikacioneve...

Retina në Windows 8

Microsoft në Windows 8 synon të përfshij përkrahjen për ekranet e tabletëve rezolucioni i të cilëve do të jetë konkurrent me ekranet “retina” të...

Hurma, përfitimet shëndetësore

Hurma është një pemë e viseve të ngrohta, ndërsa në mjekësinë popullore përdoren pothuajse të gjitha pjesët e bimës, frutat, gjethet, degët. Në këtë muaj...

A mund të shpëtohet Europa? (Alfred Gusenbauer)

Në vitin 2011 kriza financiare dhe bankare e Europës u shndërrua në një krizë të borxhit sovran...Në vitin 2011 kriza financiare dhe bankare e...

Latest news