Asad nuk ndalet: Fitoj unë ose Siria merr fund

0
44

Presidenti sirian, Beshar Esed, ka deklaruar të mërkurën se ai duhet të fitojë patjetër në luftën që zhvillohet në vend që prej dy vitesh, përndryshe e gjithë Siria ka marrë fund.

Gjatë një interviste me televizionin shtetëror, Esed tha:”Nuk kemi asnjë alternativë tjetër përveçse të fitojmë. E nëse nuk fitojmë, Siria do të marrë fund një herë e përgjithmonë. Besoj se kjo nuk është një alternativë e pëlqyer nga qytetarët tanë sirianë. Ajo që po ndodh në vend është luftë dhe unë shpesh herë bëj thirrje që të mos dorëzohemi.” /a.online/kohaislame