27.6 C
Pristina
E enjte, 5 Gusht, 2021

Arrestohen 12 shtetas shqiptarë në Begovinë të Tetovës

Më të lexuarat

SPB- Gjatë një kontrolli të ndërmarrë sot në mëngjez ka zbuluar dhe arrestuar 12 shqiptarë, të cilët ilegalisht kanv qëndruar në fshatin Bogovinë tv Tetovës, njoftoi zëdhënësi  Marjan Josifovski.

Të arrestuarit kanë poseduar dokumente udhëtimi dhe identifikim, por nuk e kanë paraqitur qëndrimin e tyre në rajon. Pas qartësimit të plotë të të gjithave detajeve që liidhen me qëndrimin dhe punën e këtyre personave, kundër tyre do të ndërmerren masa adekuate komform ligjit/albtime/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit