6 C
Pristina
E hënë, 19 Prill, 2021

Arrestime te Rektorati

Më të lexuarat

Policia e Kosovës ka arrestuar disa aktivistë të Lëvizjes “Studim, Kritikë dhe Veprim” e që është “filiale” e Vetëvendosjes në Universitetin e Prishtinës.

Policia e ka marrë këtë aksion, pasi që aktivistët e kësaj lëvizje, kanë tentuar të pengojnë shortin për zgjedhjet studentore në UP.
Pas kësaj Policia ka përdorur edhe dhunën për të shpërndarë protestuesit dhe ka pasur të lënduar./Indeksonline/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit