3 C
Pristina
E shtunë, 17 Prill, 2021

ALPE: KANË HUMBUR JETËN DY ALPINISTË

Më të lexuarat

Policia italiane ka njoftuar se dy alipinistë kanë humbur jetën në majën më të lartë të Alpeve, Mont Blanc.

Kufomat e një spanjolli dhe të femre nga Polonia, janë gjetur dje në lartësinë prej 4400 metrash.

Çifti ishte gjetur në shpatet e maleve ndërmjet Italisë dhe Francës.

Ky incident ndodhi vetëm pak ditë pasi nëntë alpinistë u gjetën të vdekur nga një ortek bore në shpatet e malit të afërt, Mont Maudit.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit