24.6 C
Pristina
E enjte, 10 Qershor, 2021

Akte fetare parapolitike !

Më të lexuarat


Sot, në sy të popullit dhe në sy të institucioneve të Shtetit, u përdhunua dinjiteti shtetëror e moral i Kosovës.
Ky është ortodoksizmi politik që nē vazhdimësi e ka provokuar ballkanin, e në veçanti ka provokuar rënd sovranitetin e Kosovës, rendin kushtetues dhe integritetin kombëtar e fetar të popullit.
Si është e mundur kjo ?
Ku është lidershipi politik, deputetet, opinionistët, publicistët dhe gazetarët, dhe ata ‘pellazgoilirët’, titisto-komunistët e islamofobët që e bënë rrëmuj popullin me llojlloj opinionesh mashtruese, e kur është në pyetje parapolitika katolike e ortodokse, i futin vesht në lesh dhe fajsojnë Islamin ?!
Nuk mund ta arsyetoni inferioritetin e servilizmin tuaj në shërbim të parapolitikave fetare sllavo-ortodokse, e as t’i tjetërsoni faktet.
Ky është ekstremizëm fetar që provokon ndërgjegjen e secilit student aty rreth e rrotull univerzitetit !
# AS🖋

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit