5.2 C
Pristina
E hënë, 19 Prill, 2021

A do të mbahet nesër falja e namazit për Bajram? Komuniteti Mysliman i Shqipërisë del me një njoftim

Më të lexuarat

Komuniteti Myslyman Shqiptar ka njoftuar se është anuluar pritja tradicionale në seli për festën e Kurban Bajram, por bëhet e ditur se falja do të kryhet në xhami sipas protokolleve të masava anti-Covid.

Kryetari i KMSH ka uruar të gjithë shqiptarët përmes një postimi në rrjetin social facebook.

“I lutem Zotit të Madhëruar që kjo festë të sjellë në shtëpitë e shqiptarëve, më shumë mirësi, afrimitet dhe dashuri mes njëri-tjetrit, në të mirë të shoqërisë, kombit dhe gjithë njerëzimit.”- ka shkruar mes të tjerash Bujar Spahiu.

Ceremonia qëndrore do të kryhet në xhaminë e “Kokonozit” ku falja e namazit do të kryehet duke respektuar masat e higjenës dhe distancimit social.

 

Njoftim mbi faljen e Kurban Bajramit Duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen e…

Posted by Komuniteti Mysliman i Shqipërisë on Thursday, July 30, 2020

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit