15.4 C
Pristina
Sunday, August 14, 2022

60% e egjiptianëve duan president civil

Më të lexuarat

Qendra Ibnu Haldun në Egjipt, gjatë një sondazhi të zhvilluar rreth presidentit të ardhshëm të vendit, pa se 61 % e egjiptianëve duan një president civil, 30 % donin një president me të shkuar ushtarake dhe vetëm 10% donin një president që shërben akoma në ushtri.
Sipas burimeve të vetë qëndrës, pritshmëritë ishin të tilla që populli, sidomos në këto kohë tranzicioni, do të preferonte një president ushtarak për të udhëhequr vendin./aonline/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit